**Tenisz torna**

A tenisz torna egy sportesemény, amelyben teniszezők versenyeznek egyéni vagy páros mérkőzéseken. A versenyeket általában egy szervezet vagy szövetség szervezi, és a díjazás általában a teljesítményen alapul. A versenyeket a világ számos országában tartják, és a legfontosabb események a Grand Slamek.

* **Egyéni versenyek:** Az egyéni versenyekben a teniszezők egymással szemben játszanak. A győztes az, aki előbb nyer két nyert szettet.
* **Páros versenyek:** A páros versenyekben két teniszező csap össze két másik teniszezővel. A győztes az a páros, amely előbb nyer két nyert szettet.
* **Vegyes páros versenyek:** A vegyes páros versenyekben egy férfi és egy női teniszező csap össze egy másik férfi és egy női teniszezővel. A győztes az a páros, amely előbb nyer két nyert szettet.

A tenisz tornák a következő kategóriákba sorolhatók:

* **Grand Slamek:** A négy Grand Slam-torna a tenisz legfontosabb eseménye. A Grand Slamek a következők: Ausztrál Open, Roland Garros, Wimbledon és US Open.
* **Masters 1000:** A Masters 1000-es tornák a második legfontosabb tornák a Grand Slamek után. A Masters 1000-es tornák a következők: Indian Wells, Miami, Monte-Carlo, Madrid, Róma, Toronto, Cincinnati, Sanghaj és Párizs.
* **500-as sorozat:** A 500-as sorozatú tornák a harmadik legfontosabb tornák a Grand Slamek és a Masters 1000-es tornák után. A 500-as sorozatú tornák a következők: Rotterdam, Rio de Janeiro, Dubai, Acapulco, Barcelona, London, Halle, Hamburg, Washington és Peking.
* **250-es sorozat:** A 250-es sorozatú tornák a negyedik legfontosabb tornák a Grand Slamek, a Masters 1000-es tornák és az 500-as sorozatú tornák után. A 250-es sorozatú tornák a következők: Doha, Sydney, Brisbane, Auckland, Montpellier, Sofia, Buenos Aires, Marseille, Houston, Marrakesh, München, Estoril, Genf, Lyon, 's-Hertogenbosch, Stuttgart, Antalya, Eastbourne, Newport, Båstad, Gstaad, Kitzbühel, Atlanta, Washington, Los Cabos, Winston-Salem, Metz, Chengdu, Tokió, Stockholm és Antwerpen.

A tenisz tornák nagyszerű módja annak, hogy élvezzék a tenisz sportját, és megnézzék a világ legjobb teniszezőit.