U-21 All-Ireland Football

**U-21-es Összír GAA Labdarúgó Torna**

Az U-21-es Összír GAA Labdarúgó Torna egy évente megrendezésre kerülő Gaelic Football bajnokság az Ír Köztársaságban és Észak-Írországban. A tornát a GAA (Gaelic Athletic Association) szervezi és a 21 év alatti játékosoknak szól.

A bajnokság két szakaszban zajlik: egy tartományi és egy országos szakaszban. A tartományi szakaszban a csapatok négy tartományi bajnokságban versenyeznek: Connacht, Leinster, Munster és Ulster. A négy tartományi győztes és a legjobb két második helyezett csapat kvalifikálja magát az országos szakaszba.

Az országos szakasz kieséses rendszerben zajlik, a döntőt augusztus közepén vagy végén játsszák. A győztes csapat elnyeri az U-21-es Összír Kupát.

A torna az egyik legversenyképesebb és legizgalmasabb a GAA-naptárban, és néhány tehetséges játékos pályafutása indul el itt. A közelmúlt nevezetes nyertesei közé tartozik David Clifford, Sean O'Shea és Shane Walsh.