Bolgár 1. liga 05/22 14:00 4 Krumovgrad v Levski Sofia - View
Bolgár 1. liga 05/26 17:30 5 Levski Sofia v Ludogorets Razgrad - View

Wikipedia - PFK Levszki Szofija

A Levszki Szofija, vagy Levszki Szófia (bolgárul: Професионален Футболен Клуб Левски София, magyar átírásban: Profeszionalen Futbolen Klub Levszki Szofija) egy bolgár labdarúgócsapat, székhelye Szófiában található, jelenleg a bolgár élvonalban szerepel.

A Levszki az egyik legsikeresebb bolgár klub, mely 26 alkalommal nyerte meg a bolgár bajnokságot, 26 alkalommal hódította el a bolgár kupát, illetve 2 alkalommal diadalmaskodott a bolgár szuperkupa döntőjében. Háromszor jutott el a kupagyőztesek Európa-kupája negyeddöntőjébe, kétszer szerepelt az UEFA-kupa negyeddöntőjében, illetve egyszer bejutott az Bajnokok Ligája csoportkörébe is.

A Levszki Szofia egy bolgár labdarúgóklub, melynek székhelye Szófiában található. A klubot 1914-ben alapították, és a bolgár labdarúgás egyik legsikeresebb csapata, 26 bajnoki címmel és 26 bolgár kupával. A Levszki a bolgár labdarúgás egyik legnagyobb riválisa a CSKA Szófiával, a két csapat mérkőzéseit Szonya-derbinek nevezik.

A Levszki Szofia számos nemzetközi kupában szerepelt, a legjobb eredménye az 1976-os UEFA-kupa döntőbe jutás volt. A klubnak több híres játékosa is volt, köztük Hriszto Sztoicskov, Kraszimir Balakov és Georgi Asparuhov.

A Levszki Szofia a bolgár labdarúgás egyik legismertebb és legsikeresebb csapata, amely fontos szerepet játszott a bolgár labdarúgás fejlődésében.