02/18 19:00 7 [11] Resende RJ v Flamengo [1] 0-2
02/16 23:30 3 [6] Vasco Da Gama v Botafogo [2] 2-0
02/16 00:10 8 [4] Volta Redonda v Flamengo [3] 1-3
02/12 21:00 8 [3] Fluminense v Vasco Da Gama [6] 2-0
02/12 18:30 8 [10] Audax RJ v Boavista RJ [12] 3-2
02/11 22:00 8 [2] Botafogo v Bangu [5] 2-0
02/11 18:30 8 [10] Nova Iguacu v Portuguesa RJ [7] 1-1
02/08 00:10 7 [10] Nova Iguacu v Vasco Da Gama [6] 0-2
02/06 18:30 7 [10] Portuguesa RJ v Volta Redonda [3] 3-1
02/05 21:00 7 [4] Fluminense v Audax Rio [7] 3-0
02/05 19:00 7 [12] Boavista SC Saquarema v Botafogo [3] 0-4

A Campeonato Carioca de Futebol, azaz a Carioca bajnokság, Rio de Janeiro állam professzionális labdarúgó bajnoksága, amit 1906-ban alapítottak. A bajnokság első körében a 16 csapat egy mérkőzést játszik a többi együttessel a Taça Guanabara kupáért. Az első körben az első négy helyen végzett csapatok a Torneio Super Clássicos tornán, míg a többi 12 csapat a Taça Rio serlegért küzdhet tovább egy mérkőzést játszva ellenfeleikkel. A bajnokság harmadik fordulójában kieséses rendszerben mérkőzik tovább a fent említett négy együttes és az állami bajnoki címre a döntő győztese jogosult. Az utolsó két helyezett kiesik a Série B-be. Az állami bajnokság győztese nem kvalifikálja magát az országos bajnokságba, viszont a CBF feljuttathat csapatokat.

**Brazília Campeonato Carioca labdarúgótornája**

A Campeonato Carioca Brazília Rio de Janeiro államának legfőbb labdarúgótornája, melyet 1906 óta rendeznek meg. A tornát a Rio de Janeiro Labdarúgó Szövetség (FERJ) szervezi, és az ország egyik legrangosabb labdarúgóeseménye.

A bajnokságban 12 csapat vesz részt, többek között a nagy riói klubok, mint a Flamengo, a Fluminense, a Vasco da Gama és a Botafogo. A csapatok két csoportba vannak osztva, és körmérkőzéses rendszerben mérkőznek meg egymással. A csoportok első két helyezettje bejut a döntőbe, ahol oda-visszavágós rendszerben dől el a bajnoki cím sorsa.

A Campeonato Carioca gazdag történelemmel és hagyományokkal rendelkezik, számos legendás játékos játszott már a bajnokságban. A Flamengo a torna legeredményesebb csapata, 37 bajnoki címmel. A Fluminense 32, a Vasco da Gama 24, míg a Botafogo 21 bajnoki címet szerzett.

A bajnokság nagy érdeklődéssel kísért esemény, és a mérkőzéseket hatalmas számban látogatják a szurkolók. A Campeonato Carioca nemcsak a labdarúgásról szól, hanem a riói kultúra és életstílus szerves részét is képezi.