03/13 19:00 11 [4] Vasco Da Gama v Resende RJ [7] 3-0
03/13 19:00 11 [9] Audax Rio v Botafogo [3] 2-2
03/13 14:00 11 [8] Nova Iguacu v Madureira RJ [7] 3-0
03/12 22:30 11 [10] Bangu v Flamengo [2] 0-6
03/12 19:00 11 [6] Portuguesa RJ v Volta Redonda [12] 1-1
03/12 19:00 11 [11] Boavista SC Saquarema v Fluminense [1] 0-0
03/07 22:30 10 [4] Botafogo v Volta Redonda [12] 5-0
03/06 19:00 10 [2] Flamengo v Vasco Da Gama [3] 2-1
03/06 18:30 10 [12] Boavista SC Saquarema v Bangu [10] 4-1
03/06 14:00 10 [7] Madureira RJ v Audax Rio [10] 1-3
03/05 19:00 10 [5] Resende RJ v Fluminense [1] 0-4
03/05 14:00 10 [9] Nova Iguacu v Portuguesa RJ [6] 1-0

A Campeonato Carioca de Futebol, azaz a Carioca bajnokság, Rio de Janeiro állam professzionális labdarúgó bajnoksága, amit 1906-ban alapítottak. A bajnokság első körében a 16 csapat egy mérkőzést játszik a többi együttessel a Taça Guanabara kupáért. Az első körben az első négy helyen végzett csapatok a Torneio Super Clássicos tornán, míg a többi 12 csapat a Taça Rio serlegért küzdhet tovább egy mérkőzést játszva ellenfeleikkel. A bajnokság harmadik fordulójában kieséses rendszerben mérkőzik tovább a fent említett négy együttes és az állami bajnoki címre a döntő győztese jogosult. Az utolsó két helyezett kiesik a Série B-be. Az állami bajnokság győztese nem kvalifikálja magát az országos bajnokságba, viszont a CBF feljuttathat csapatokat.

**Brazília Campeonato Carioca labdarúgótornája**

A Campeonato Carioca Brazília Rio de Janeiro államának legfőbb labdarúgótornája, melyet 1906 óta rendeznek meg. A tornát a Rio de Janeiro Labdarúgó Szövetség (FERJ) szervezi, és az ország egyik legrangosabb labdarúgóeseménye.

A bajnokságban 12 csapat vesz részt, többek között a nagy riói klubok, mint a Flamengo, a Fluminense, a Vasco da Gama és a Botafogo. A csapatok két csoportba vannak osztva, és körmérkőzéses rendszerben mérkőznek meg egymással. A csoportok első két helyezettje bejut a döntőbe, ahol oda-visszavágós rendszerben dől el a bajnoki cím sorsa.

A Campeonato Carioca gazdag történelemmel és hagyományokkal rendelkezik, számos legendás játékos játszott már a bajnokságban. A Flamengo a torna legeredményesebb csapata, 37 bajnoki címmel. A Fluminense 32, a Vasco da Gama 24, míg a Botafogo 21 bajnoki címet szerzett.

A bajnokság nagy érdeklődéssel kísért esemény, és a mérkőzéseket hatalmas számban látogatják a szurkolók. A Campeonato Carioca nemcsak a labdarúgásról szól, hanem a riói kultúra és életstílus szerves részét is képezi.