Uruguayi Clausura 11/11 21:00 10 [1] Penarol v Juventud De Las Piedras [16] W 1-0
Uruguayi Clausura 11/08 23:00 9 [10] IA Sud America v Penarol [1] W 2-3
Uruguayi Clausura 11/05 22:00 8 [1] Penarol v Defensor Sporting [2] W 3-1
Uruguayi Clausura 10/14 21:00 7 [7] Rampla Juniors v Penarol [2] W 1-4
Uruguayi Clausura 10/07 21:00 6 [1] Penarol v Atletico Fenix Montevideo [8] W 3-0
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 08/16 20:00 1 Penarol v Danubio L 0-3
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 08/14 23:30 1 Nacional De Football v Penarol L 1-0
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 08/09 23:30 - Penarol v Estudiantes LP D 0-0
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 08/05 16:00 - San Lorenzo v Penarol L 3-0
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 08/02 21:00 - Plaza Colonia v Penarol W 0-1
Copa Libertadores 05/25 00:45 6 [4] Penarol v Jorge Wilstermann [2] W 2-0
Uruguayi Apertura 05/14 18:30 15 [12] Racing Club de Montevideo v Penarol [3] W 1-3
Uruguayi Apertura 05/07 21:00 14 [3] Penarol v Cerro [5] L 1-2
Copa Libertadores 05/02 22:30 5 [3] Atlético Tucumán v Penarol [4] L 2-1
Uruguayi Apertura 04/29 22:00 13 [3] Penarol v CA River Plate [9] D 1-1
Copa Libertadores 04/27 00:45 4 [4] Penarol v Palmeiras [1] L 2-3

Wikipedia - CA Peñarol

A CA Peñarol egy uruguayi labdarúgócsapat. A klub az uruguayi labdarúgó-bajnokságban szerepel és 53 alkalommal hódította el a bajnoki címet, ezzel az ország legeredményesebb csapata. A hazai sikerek mellett nemzetközi szinten is előkelő eredményekkel rendelkeznek, hiszen a „Dél-amerikai Bajnokok Ligáját” (a Libertadores kupát) 5, az interkontinentális kupát 3, valamint annak elődjét, az Interkontinentális-kupát pedig egy alkalommal nyerték meg.

A Peñarol egy uruguayi labdarúgóklub, amelynek székhelye Montevideo városában található. A klubot 1891-ben alapították Central Uruguay Railway Cricket Club néven, és az ország egyik legsikeresebb klubja, összesen 51 uruguayi bajnoki címet nyert.

A Peñarol hazai mérkőzéseit a Campeón del Siglo stadionban játssza, amely 2016-ban nyílt meg. A stadion 40 000 férőhelyes, és az egyik legmodernebb stadion Dél-Amerikában.

A Peñarol játékosai a Carbonero becenevet viselik, amelynek jelentése szénkészítő. A becenév a klub fekete-sárga csíkos mezére utal, amely a klub alapításának idején egy brit vasúttársaság színeit tükrözi.

A Peñarol a Libertadores-kupa háromszoros győztese, és az Interkontinentális Kupa kétszeres győztese. A klub a FIFA által minden idők legjobb dél-amerikai klubjának választották 2009-ben.

A Peñarolnak számos híres játékosa volt az évek során, többek között Juan Alberto Schiaffino, Obdulio Varela, Alcides Ghiggia és Diego Forlán. A klub jelenlegi edzője Mauricio Larriera.